Mūsų svetainė naudoja slapukus svetainės funkcijoms, svetainės veikimui, analizei, personalizuotam turiniui ir reklamai. Paspaudę "SUTINKU SU VISAIS SLAPUKAIS", jūs sutinkate su open24.lt slapukų naudojimu ir informacijos dalijimusi su mūsų partneriais. Daugiau apie slapukų naudojimą ir mūsų partnerius galite sužinoti bei taip pat pakeisti savo sutikimą per slapukų naudojimo politika.
ECOALF - BECAUSE THERE IS NO PLANET B
Įmonė ECOALF, kurios pagrindinis tikslas buvo sukurti tikrai tvarų mados prekinį ženklą, gimė 2009 m., Ispanijoje. ECOALF tiki, jog tvarumo pasiekti galima sustabdžius neatsakingą natūralių žaliavų naudojimą gamyboje, kuris itin smarkiai teršia mūsų planetą. Perdirbimas, kaip teigia ECOALF įkūrėjas Javier Goyeneche, yra puikus sprendimas, jei pavyktų pagaminti naujos kartos perdirbtus gaminius, kurių kokybė ir dizainas būtų tokios pačios kokybės ir dizaino kaip neperdirbtų produktų.
ECOALF priklauso „BCorp“ bendruomenės projektui #zeronet2030. Šio projekto tikslas yra iki 2030 m. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių išmetamų dujų kiekį iki nulio.
Vandens taupymas
Remiantis neseniai paskelbtu UNESCO tyrimu, 2200 milijonų žmonių neturi prieigos prie saugaus geriamojo vandens. Štai kodėl ECOALF yra įsipareigoję atsakingai naudoti vandenį savo drabužių gamyboje:
• Atsirenka pluoštus ir medžiagas, kuriems apdoroti reikia mažiau vandens.
• Renkasi efektyvesnius medžiagų dažymo procesus, naudojančius mažiau vandens.
• Bendradarbiauja su įmonėmis ir tiekėjais, kuriančiais naujas technologijas, siekiant sumažinti vandens suvartojimą.
• Vadovaujasi Ribojamų medžiagų sąrašu tam, jog garantuotų tik nekenksmingų cheminių medžiagų naudojimą gamyboje ir toksinių medžiagų pašalinimą.
|
Upcycling the Oceans ECOALF fondas gimė Viduržemio jūroje 2015 m., kartu su „Upcycling the Oceans“ projektu, kurio metu, žvejų pagalbos dėka itin aktyviai šalinamos šiukšlės iš vandenynų dugno. |
Medžiagos Perdirbamas poliesteris. Naudodami perdirbtą PET, įmonė sumažina sunaudojamo vandens kiekį net 20%, energijos - 50%, CO2 - 60%* (*Apskaičiuoti duomenys lyginant perdirbtą PET ir įprastą poliesterį). Perdirbtą poliesterį galima vėl perdirbti, todėl ši medžiaga žiedinėje ekonomikoje yra labai vertinama. Perdirbamas nailonas. Daugelis ECOALF pūkinių striukių yra pagamintos iš perdirbto nailono. Pažangiausių technologijų dėka įmonė gali pagaminti itin lengvus ir minkštus audinius, dėl kurių klientai ir renkasi šį prekinį ženklą. Perdirbtas nailonas smarkiai sumažina gamybos proceso etapų skaičių, palyginti su įprastais nailono procesais. Dėl šio procesų sumažėjimo, taip pat sumažėja CO2 emisija ir vandens suvartojimas. Perdirbtą nailoną galima vėl perdirbti, kai drabužiai susidėvi. Perdirbama medvilnė. Apie 3% pasaulio ploto yra naudojama medvilnės gamybai. Daugiau nei pusė medvilnės laukų yra drėkinami dirbtinai, o iki 90% sunaudoto vandens galima gerti. Vienas iš pagrindinių tekstilės sektoriaus padarinių aplinkai yra medvilnė, nes auginant ir gaminant medvilnę, naudojama daug vandens. Medvilnės gamyba dažnai vyksta besivystančiose šalyse, kur gyventojams jau sunku gauti saugaus geriamo vandens. Perdirbama vilna. ECOALF pasirinko naudoti perdirbtą vilną kaip alternatyvą įprastai vilnai, gaunamai tiesiogiai iš gyvūnų. Vilna yra perdirbama mechaniniu būdu, panašiu į tą, kuris naudojamas medvilnei perdirbti. Kaip ir perdirbtos medvilnės atveju, taip gaunamas galutinis produktas yra prastesnės kokybės nei įprastas. Štai kodėl regeneruota vilna visada buvo laikoma žemos ar antrinės kokybės medžiaga. ECOALF tikslas yra pakelti šios medžiagos kokybę taip, kad ji pasiektų pirmosios vilnos lygį ir būtų naudojama visame pasaulyje. Sunaudotos maltos kavos panaudojimas gaminant drabužius. Bendradarbiaujant su įmone, turinčia patentą kavos tirščius paversti granulėmis, kurios turi techninių savybių, bei sumaišydami tas kavos granules su gamyklinėmis medžiagomis, ECOALF gali suteikti savo drabužiams savybes, kuriai priešingu atveju reikėtų cheminio apdorojimo. Šios savybės yra: greitai džiūsta, apsaugo nuo UV spindulių ir itin gerai pašalina nemalonius kvapus.
|
|